Rok założenia: 1994

FAQ - odpowiedzi na często zadawane pytania

Poradnik klienta

Naprawy domowe i warsztatowe

Zdecydowanie polecamy naprawy warsztatowe. W zakładzie posiadamy znacznie lepsze oprzyrządowanie i warunki do naprawy.
Dlatego zalecamy dostarczenie odbiornika do zakładu. Taka opcja jest dla Państwa znacznie tańsza i niekiedy, wbrew pozorom, bardziej komfortowa.
Minusy naprawy domowej:
  • Dostosowywanie się do terminów wizyt serwisanta, kolidujących często z Państwa obowiązkami, pracą itp.
  • Przygotowanie solidnego stanowiska pracy. Wymagany wysoki stół odpowiednio zabezpieczony przed zarysowaniem.
  • Brak możliwości długotrwałego przetestowania sprzętu po naprawie. Wymagane co najmniej kikugodzinne wygrzewanie odbiornika.
  • Podstawowe wyposażenie w oprzyrządowanie ze względu na ograniczone możliwości transportowe serwisanta utrudnia lub nawet uniemożliwia prawidłową naprawę.
  • Ten sam problem dotyczy wyposażenia w części zamienne. Trudno aby przy tej ilości obecnych rozwiązań konstrukcyjnych posiadać wszystkie potrzebne podzespoły. W wielu przypadkach nawet w zakładzie musimy zamawiać i oczekiwać na części zamienne, które zostają dosyłane od dostawców po kilku dniach.
  • Dojazd i związane z tym koszty to kolejny argument, który podnosi koszty usługi. Dla naszego serwisu to nie tylko koszt paliwa ale również utrzymania pojazdu oraz czas dojazdu. Niejednokrotnie czas dojazdu do klienta i z powrotem oraz organizacja miejsca pracy to więcej niż godzina, która mogłaby być efektywniej wykorzystana gdyby odbiornik był dostarczony do punktu napraw.
Powyższe rozważania dotyczą  telewziorów kineskopowych.
W przypadku sprzętu nowej generacji: odbiorniki LCD,  PLASMA w zasadzie nie wykonujemy napraw domowych.
W terenie diagnozowane są tylko przypadki gdy nie ma pewności czy usterka tkwi w samym sprzęcie czy np. w instalacji antenowej.

ZAKŁAD SERWISOWY ELEKTRONIKI  "TELE-SERWIS"    PL-43382 Bielsko-Biała    ul. Cieszyńska 394    tel./fax: +48 33 4966499    tel.: +48 602332446